Blog yazarlığı

Blog yazarlığı

Günümüzde,özellikle bayanların ilgi gösterdiği blogspot blog yazarlığı hiçde küçümsenmeyecek kadar artmaktadır.

Blog yazarlığından bahsederken elbet de önüne gelen blog açıyor,önüne gelen tabiri biraz abartılı olsada,durumu özetlemek için anca bu tabiri kullanmak gerekli diye düşündüm.

Benim bahsetmek istediğim blog yazarları,ister amatör ister profesyonel olsun,işini en iyi şekilde yapmaya çalışan ve bir çok kişinin ilk başlarda sorun yaptığı,ziyaretçim gelmiyor diyerek den vazgeçtikleri zaman,bu yazarlar işlerini yapmaya devam ederek belli bir zaman sonra hedefledikleri kitleye azimleri ile ulaşan kişiler.

Aslında,zoru başaran kişiler bunlar,çünkü bir blogspot ile büyük işler yapmak gerçekten azim ve sabır isteyen bir iş,bazen öyle bir kelimelerde ilk sayfa da ve ilk sırada oluyorlar ki,insan gerçekten helal olsun demekten başka bir şey düşünemiyor.

blog yazarlığı

blog yazarlığı

 Kitleye ulaşmak

Peki,blog spotlar üzerinden nasıl böyle bir kitleye ulaşabiliyor bu insanlar?

Bence,bir kaç faktörü önemsedikleri için ve herkesin bildiği etkenler bunlar.

İlk başta içerikleri kendilerine özgün ve olabildiğince düzgün bir türkçe ve imla ile makaleleri bulunmakta.Ayrıca yine düzenli olarak işlerini ciddiye alarak makale yazmaya devam etmeleri.

Günlük ve düzenli abartmadan girilen makaleler google tarafından ciddiye alındığı bilinen bir gerçek.

Ayrıca,sosyal ağları çok iyi kullanan insanlar,özellikle bayanlar,bilindiği gibi genelde bayanlara hitap eden,bakım ürünleri,yemek tarifleri vs gibi içerikli blogları olunca,sosyal ağda kadın dayanışmasımı desek yoksa,aa duydunuzmu leyla site açmış kız bakalım bi diyerekden blogu ziyaret eden ve sonra çay saatlerinde konu komşuya kız duydunuzmu leyla blog açmış diye diye önce apartmanda,sonra mahallede ve daha sonra türkiye genelinde yayılmasına sebep olan ablalarda yok değil hani 🙂

Ve bunlar gibi bilenen faktörleri iyi yönetmeleri,amaçlarına ulaşmalarına sebep oluyor.

Yazıyı kısa kesmek zorundayım, bir başka makelede görüşmek üzere.

 

 

Comments

Bir Cevap Yazın