Dmca ile içeriğini koru

 Dmca ile içeriğini koru

Dmca Web master için bulunmaz bir kullanım aracıdır.

Sitenizde bulunan özgün içeriklerinizin kopyalanmasına karşı dmca tarafından siteniz index lenir ve kayıt altına alınır ve sizin bir dmca lisansınız olur.

Bu dmca lisansınız sayesinde,sitenizden içerik kopyalanıp,bir başka sitede yayınlandığı takdirde,dmca sayesinde bu içeriğin kaldırılmasını talep edersiniz.

Dmca, içeriği kopyalayan web sitesi sahibine uyarı göndererek içeriğin kaldırılmasını ve gerekli düzenlemelerin yapılmasını ister.

Eğer kopyalanan içerik kaldırılmaz ise,dmca google telif hakkı bildirimi yaparak,google tarafından sitenizden kopyalanan içeriği yayınlayan siteyi,banlamaya varacak derecede yaptırımlar uygulanır.

Kopya içerik kullanan web sitesi,gerek kopya içeriğin bulunduğu web sayfası ve gerekse sitenin genelini banlama hakkını google saklı tutar.

Ayrıca,sadece içerik googleden kaldırılması ile kalmaz,eğer adsense bulunuyor ise kopya içerik kullanan sitede,o adsense hesabı ve o hesaba bağlı domain yada domainlerde banlanmaktadır.

Çünkü,adsense politikalarında açıkca belirtilmiştir,çalıntı hiç bir içerik kullanamazsınız.Bu sebep den kısa bir süre sonrada adsense den banlanır o site.

Kimilerine göre dmca,önemsiz olarak gözüksede,eğer kopyalanan içeriğin sahibi,sizin sitenizde içeriği görürse ve dmca şikayet ederse,işte o zaman başınız dert de demektir.

Özellikle sesli sohbet sitelerin de bu içerik kopyalama sıklıkla karşılaşılan bir durum,size tavsiyemiz özgün makale yazarı iseniz,dmca kayıt olmanız sizin faydanıza olacaktır.

Örnek olarak : sesli sohbet sitemizin alt kısmında bulunan dmca logosuna tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın