doğruluk

Doğru olmak,kimi zaman insanlar karşısın’da ki kişi’ye o kadar çok güvenirler’ki,aslın’da karşısın’da ki kişi yanlış yapsa’da ona karşı için’de olan aşırı güven,o yapılan yanlışı görmesine yada o yanlışı doğru olarak algılaması’na sebep olmak’da.

Ve hep öyle değilmidir,karşımız’da ki kişi’ye güveniriz o kadar çok güveniriz’ki o an onun bize karşı doğru olmadığını anlamayız;çünkü ondan kuşku etmediğimiz için,aşırı güvenin verdiği o yapmaz,o doğru dur telkinleri hep içimiz’de ona karşı verilir.

Fakat öyle bir zaman gelir’ki,kandırıldığını anlar insan yada bir şekil’de farkına varmasını sağlar çevresin’de ki diğer dostları arkadaşları yine’de konduramaz fakat kandırılmıştır bir kere,ne yapsa boşuna.

İşte bu aşırı güvenin sonuncun’da kişi doğru sandığı kişinin aslın’da onu kandırdığını öğrendi zaman,yıkılır yıkılır’ki hemde nasıl yıkılır.

Bir çıkar yol arar insan ve hala bir ihtimal arar onun doğru olduğuna dair fakat bulamaz çünkü kandırılmıştır bir kere.

Kişi her ne yaparsa yapsın doğruluk’dan,karşısın’da ki kişiye doğru olmak’dan asla vazgeçmemeli.

Size güvenen bir kişi’yi kandırmak o kadar çok kötü bir durum’ki,o kişi’nin umutları yada planları herşeyi sizin ona karşı doğruluğunuza bağlıdır.Bir nebze o kişinin hayatına doğruluğunuz ile yada yanlışınız ile yön veren oluyorsunuz bir bakıma bu böyle.

 

( islami sesli sohbet .com)

Bir Cevap Yazın