google optimizasyon

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz.

Bilindiği üzere bir çok arama motoru bulunmak’ta bunlar’dan en çok kullanılanları bizilerin rağbet ettikleri yandex arma motoru ve google arama motoru.

Arama motorları internet üzerin’de ki bulunan siteleri ve içerikleri kendi veritabanına kayıt ederler  yani index diye tabir edilen işlemi gerçekleştirirler ve kullanıcılarına en iyi içerikleri sunmak için bir içerik kalite filtresi uygulaması yapmaktadırlar.

Bu içerik filtresi sayesin’de bizler bir içerik aramak istediğimiz zaman bu arama motorlarına yazarız ve arama motoru bize aradığımız konu hakkında en yakın ve en iyi içerikleri listeler ve bunu sayfa lara bölerler sayfalara bölmesi ilk sayfa’da aranan içerik ile ilgili en yakın ilk on içerik listelenir ve içeriğin çokluğna göre bu sayfalar çoğalabilir.

Ve bunun bilincin’de olan web site sahipleri en çok rağbet gören google arama motoru için çeşitli teknikler uygulamak’da ve geliştirmekteler,bunlara genel olarak Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu nedir bu optimizasyon bu işlemlerin bir çok çeşidi vardır.

 Başlıca

Başlıca olarak site’nizin yazılımsıl olarak kodlaması google’in önerdiği biçimde yapılması ve kodlama hatalarının en az derece’ye düşürülmesi.Sitenizin hızlı açılması resim ,js,gzip vs gibi sıkıştırma teknikleri ile sitenizin hızlı açılmasının sağlanması,özgün konular eklenmesi yani bir başka site’den kopya alarak kendi web siteniz’de yayınlamanız google tarafın’dan pek hoş karşılanmamak’ta ve hatta bu türlü işlemlerin sonunda filtre diye tabir edilen bir ceza sistemine düşebilmektedir.

 Link vermek

Link almak backlink denilen google üzerin’de bir değere sahip sitelere siteniz’in içeriği ile ilgili bir kelime ile link vermek’tir(bu siteler siteniz’in kategorisi ile alakalı olursa daha iyi sonuçlar verecektir) Örnek verecek olursak bir haber siteniz var ve siteniz’in google’de yükselmesini istiyorsunuz ve haber kelimesine odaklandınız linki haber kelime si olarak vermelisiniz’ki o kelime’de sıralama’da yükselişe geçebilesiniz.Sıralamanızı’da google sırabulucu ‘dan öğrenebilirsiniz.

Ve daha bir çok yöntem ile google üzerin’de sitenizin yükselişini gerçekleştirmek için yöntemler mevcuttur.

Fakat bazen gerek aceleci davranmak ve gerekse aşırı derece’de bilinçsizce yapılan bu çalışmalar ceza sistemine düşmeye sebep olmak’da ve hatta arama motoru tarafın’dan banlanmaya kadar gitmek’te dir.

Bu sebep’den çalışma yapma’dan önce özellikle backlink çalışmasında çok iyi naliz ve dikkatli bir şekil’de çalışma yapılmalıdır.

Son olarak bahsetmeden geçemiyeceğim.

Makale vermek makale vermek siteniz’in kategorisi veya herhangi bir içeriğinin yükselmesi için kaliteli başka bir site’de uzun ve düzgün bir şekil’de yazı yayınlanması’dır bu yazı içerisin’de yükselmek istediğiniz kelime fazla olmamak şartı ile bir yada üç kadar geçmeli ve bunlara sitenize link vermelisiniz.

umarım biraz faydalı olmuştur yazımız.

 

Bir Cevap Yazın