kameralı sohbet

Kameralı sohbet,web sitelerinin kullanıcılarına sunduğu,canlı olarak görüntülü görüşme imkanı sunan hizmetleridir.

Günümüz de Facebook,Skype gibi sosyal ağlar ve uygulamarın yanı sıra,kameralı chat hizmeti sunan,üyelerinin online olarak site içerisinde birbileri ile görüntülü muhabbet etme imkanı sunmaktadırlar.

İnternet üzerinden,insanların kolayca birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlayan web geliştiricileri,uzun yıllardır ücretsiz olarak hizmet veren kameralı chat imkanı sunan seslichat sitelerinde olduğu gibi,üyelerinin görüntülü olarak konuşmasını sağlamaktadırlar.

Seslichat siteleri,ücretsiz olarak sundukları bu hizmetden,her üyenin faylanmasını sağlamaktadır.

  Peki,nasıl kameralı görüşme yaparım?

Kameralı chat,sitelerine giriş yapmadan önce yada giriş yaptıkdan sonra,sistem sizden activex (eklenti)yüklemenizi isteyecektir.Eklentiyi yükledikden sonra,otomatik sayfanız yenilenecek ve sisteme giriş yapacaksınız.

Sistem içerisine giriş yaptıkdan sonra,oda diye nitelendirilen,genel de sitelerin ilk odaları olur,bir chat odasına girmiş olacaksınız.Bu oda içerisinde,yazı yazma penceresinin hemen üstünde kamera ikonu bulunuyor,bu ikona tıkladıkdan sonra,oda içerisinde otomatik olarak kameranız açılacak ve oda içerisinde bulunanların sizi görmesini sağlayabilirsiniz.

kameralı sohbet

kameralı sohbet

 Kamerası açık kullanıcıları tek yada toplu görmek.

Oda içerisinde sizin hariciniz de,kamerası açık olan diğer kullanıcıları,doğrudan kullanıcı isimlerinin yanında otomatik olarak sistem göstermektedir.

Dilerseniz de,kamerası açık olan kullanıcılardan,istediğiniz herhangi birisinin kamerasına daha yakından bakmak için,görüntüsünün üstüne maus ile tıklamanız,yeni bir pencerede,o kişinin görüntüsünü açacaktır.

Eğer,yine daha yakından kamerası açık olan kullanıcıların hepsine bakmak isterseniz,yine kamera açma ikonunun yanında bulunan göz ikonuna tıklamanız,hepsinin bir pencerede sıra ile gözükmesini sağlayacaktır.

 Site içerisinde görüntünüz,sürekli donuyor yada bozuk olarak gözüküyor ise!

Öncelikle donmalar için,eğer site de sorun yoksa,sorun olmadığını düşünerek,internet bağlatınızın hızını kontrol etmeniz ve gereksiz açık olan sayfaları kapatmanız yardımcı olacaktır.

Yada modeminizi,kapatıp bir dakika gibi bir süre bekledikden sonra yeniden açmanızı tavsiye ediyorum.

 Görüntünüz donmuyor fakat bozuk çıkıyor ise,önce kameranızın camının temiz olduğundan emin olunuz.Daha sonra,kablolarınızı kontrol ediniz yine sorun düzelmez ise,driver güncelliğine ve sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.Eğer güncel değilse,güncelleyiniz.

Yine sorununuz devam ediyor ise,büyük ihtimal değiştirmeniz yada bir tamirciye götürmeniz gerecektir ki,tamirci masrafı na yeni bir tane alabilirsiniz.

Sorun yada istekleriniz olursa,konu altından,iletişim adreslerimizden veya site içerisinde bizlere ulaşabilirsiniz.

Görevli arkadaşlar ellerinden geldiğince sizlere yardımcı olacaklardır.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın