Oda fonları

Oda fonları

Siteniz için,kullanıcının gözünü yormayacak oda fonları kullanmanız,sitenizde online olan kullanıcıların daha fazla kalmasını sağlayacaktır.

Oda fonları,Oda fonları nasıl olmalı

Oda fonları,Oda fonları nasıl olmalı,renk seçimi

İnternet üzerinde mavi  tonları kullanıcın gözünü yormadığı belirlenmiştir. Ve bir çok web master ve wm sitelerinde mavi tonları kullanılmaktadır.

Mavi tonlar da olan sitelerde yada göz yormayan renklerde dizayn edilmiş sitelerde kullanıcıların daha fazla kaldığı tesbit edilmiştir.

Siyah ve tonlarını seçtiğiniz takdirde,kullanıcı göz yorulması neticesi ile sitenizden olağandan daha erken çıkmak ister.

Göz yoran renklerde ayrıca yazı okuması da git gide zorlaşacağı için,artık site içerisinde misafiriniz yazmakdan ve okumakdanda yorulacaktır.

Üyeniz site içerisinde kalsa dahi göz yoran renklerden kaynaklandığı için oda içerisinde pek fazla aktif olmamaktadır.

Bu sebeplerden, siteniz için göz yormayan renklerde oda fonları ve genel site dizayn rengi olarakda mavi ve tonlarını seçmeniz üyelerinizin hem rahat bir şekilde sitenizde muhabbet edebilmesini aynı zamanda da siteniz içerisinde daha fazla kalmasını sağlayacaktır.

Not: bu yazıyı yazdığım zaman site arka planı siyah renkde olup eğer şuan okuduğunuz zamanda siyah ise dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

 

 

Bir Cevap Yazın