Online seslisohbet arkadaşlık siteleri

Online seslisohbet arkadaşlık siteleri

İnternet ortamında sosyal ağlarda insanlar birbirleri ile kolayca tanışarak iletişim kurabilmekteler ve bu özellikleri sayesinde internet kullanıcılarının arkadaşları yada diğer kişiler ile iletişim kurmak veya tanışmak için bu tür web siteleri sosyal ağlara nedenli ilgili oldukları açıkca görülmektedir.

Sosyal ağlar kişilere tanışma fırsatı sunduğu için dünya genelinde popüler olmaktadırlar.

arkaşlık sohbet

sohbet arkadaşı

İnsanların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlayan web siteleri günümüzde çok rağbet görmektedir.

Düşünsenize sosyal ağ devi facebook kişilerin iletişim kurmalarını sağlamadığı bir sistem olsaydı bu kadar çok rağbet görürmüydü acaba?Kesinlikle görmezdi.

Çünkü internet kullanıcıları artık internet üzerindende olsa aktivitelerde bulunmak istiyorlar bunun içinde imkanlar çerçevesinde en iyi aktivite olarakda arkadaşları yada başka kişiler ile canlı olarak sohbet etmek istiyorlar.

Kullanıcılarına görsellik ve online sohbet etme imkanı sunan siteler diğer sitelere oranla bir hayli fazla kullanıcı sayısına sahip.

Sadece canlı muhabbet imkanı sağlamak yeterlimi?

 

Tabikide sadece canlı muhabbet etme imkanı sunmak kullanıcıları sitenize çekmeye tam anlamı ile yetmiyor.Görsellik de bir o kadar önemli ayrıca kolay kullanım da önemli bir faktör.

Her ne kadar bu üç faktörü yerine getiren bir siteniz sisteminiz olsada,kullanıcıların yinede sitenizde kalıcılığını sağlamak gerçekten zor bir iş.

 

Farklı formatlarda odalar

Bir  seslisohbet sitesinde farklı formatlarda sohbet odaları sunmak zorundasınız.Çünkü her kullanıcının istediği ortam farklılık gösterebilmektedir.

O sebepden kullanıcılarınızın ne istediğini iyi analiz etmeli ve doğru kararlar vererek siteniz içerisinde gerek oda formatlarını düzenleyerek ve gerekse aktivitelerde bulunarak kullanıcılarınızı sitenizde tutmanın yolunu arayabilirsiniz.

Şu zamanda her geçen gün artan seslichat siteleri arasında kullanıcılar istedikleri bir formatda site bulabilmekteler.

Ve sizin sitenizde bu istekleri karşılanmadığı zaman çok kolay bir şekilde başka siteye gidebilmekteler.

 

Ciddi yönetim yapısı

Herşeyden önce ciddi bir yapıya sahip olan sitelerin kazanması kaçınılmazdır.

Çünkü işini ciddiyetle yapan bir yönetim kullanıcının her zaman takdirini kazanmıştır.

Seviyeli bir ortam içerisinde bulunmak isteyen kullanıcılar özellikle bayanlar sitenizde kendini güvende hissettiği zaman kalıcı bir kullanıcı olmaktadırlar.

Şu zamanda bayanların en çok muzdarip oldukları sorunlardan bir tanesi bir siteye girdikleri zaman seviyesiz bir ortamla karşılaşmaları.Ve hemen rahatsız edici tavır ve söylemlerle karşılaşmaları.

Bu nedenle ciddi bir yönetim yapısı ile seviyeli ortam sunmak önemli bir faktör olmaktadır.

Ciddiyet kazanımı beraberinde getirir.

 

Sitenizin imajı daha önemli

Kullanıcı sayısından çok yani bir kullanıcı fazla olsunda seviyesizliğine göz yumalım düşüncesinden çok sitenizin imajını düşünmelisiniz.

Sitenizin bir duruşu olmalı ve bu duruş diğer siteler arasında size farklılık katacaktır.

Seviyeli bir sesli sohbet ortamla seviyesiz bir ortam bir arada gitmez.

Görüyoruz bazı sitelerde insanlar rahatlıkla küfürlü sözler kullanabilmekteler.

Tabi buda onların sitelerinin formatı fakat seviyeli bir ortam istiyorsanız ve seviyeli ortam içerisinde küfürlü sözlere göz yumarsanız artık o ortamdan seviye adına bir şey beklemeyin derim.

Yazımızın başında bahsi geçen sosyal ağ devi facebook bile bu konuda filtreleme koymuş ve kullanıcılarına kuralları çerçevesinde rahatsız edici,küfürlü sözleri vs gibi insanları rahatsız edici paylaşımları şikayet etme hakkını kullanıcılarına sunmaktadır.

sosyal ağ facebook

facebook sosyal ağ

Doğal olarak facebook her paylaşıma otomatik olarak filtre uygulasada hepsini kontrol edememektedir.Ve kullanıcılarına böyle bir imkan sunmaktadır.

Çünkü kullanıcılarının rahatca rahatsız edilmeden sitelerinde bulunmasını istememektedir.

Google seviyeli sohbet yazalım bir çok site karşımıza çıkacak ve bu konu hakkında makaleleri bulunan siteler fakat bir çoğu makalelerinde iddaa ettikleri gibi seviyeli bir ortam sunmamaktalar.

google sohbet

google sohbet

Hani derler ya laf olsun torba dolsun bunların kide o tarzdan.

Şuan için panelimiz açık değil şuanlık açmayı uygun görmüyoruz.İleriki zamanlarda elbetde açacağız ve makalelerimizde belirttiğimiz gibi seviyemizi her zaman korumak adına elimizden geleni yapacağız.

Panelimiz açıldığı zaman sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

( not makale hırsızları için, içerik kayıt sitelerinde makalelerimiz kayıt edilmektedir,Bilmiyorsunuzdur belki (ç)alıntı makaleleri google’e makale sahipleri şikayet edebilmektedir  ve google bu konuya bir hayli ciddi yaklaşmaktadır bilginize 🙂     )

 

Bir Cevap Yazın