Responsive Temalar

Artık eski tasarımlar yerini responsive tasarımlara bıraktı,bir web siteniz varsa kesinlikle tasarımı /kullandığınız tema responsive olmalı.

Google Geçtiğimiz yıllarda açıkca bunu web site sahiplerine bildirdi.Artık mobil uyumlu siteler google sıralamalarında daha ön planda olacak dedi.

Mobil uyumlu temalar gelişmiş teknoloji cihazları kullanarak siteleri ziyaret eden ziyaretçilerin,rahatca site içerisinde gezinebilmesini sağlamaktadır.

Eski tasarımlı sitelerde ziyaretçiler ileri teknoloji cihazlar mobil cihazlar ile ziyaret ettiği zaman başlıca sitede reklam varsa ziyaretçinin sitede rahatca gezinebilmesini engellemekte.

Google’de yükselmek istiyorsanız kesinlikle kullandığınız tasarımlar mobil uyumlu olmalı,seo açısından küçümsenmeyecek faydası bulunan mobil uyumlu temalar artık hemen hemen her sitede kullanılmakta.

Daha önceleri yada bazı web sitelerinde responsive tasarımdan farklı olarak subdomaine kurulmuş mobil uyumlu tasarımlar kullanılmakta (kullanılmaktaydı) her ne kadar bu tür kullanımlar fayda sağlasada ziyaretçinin mobil tasarım kurulu subdomainden giriş yapması gerekli.

ancak responsive tasarımlarda,otomatik olarak ziyaret edilen cihaza göre kendisini ayarlayan esnek kod yapısı bulunduğu için  ziyaretçiler ve arama motorları için daha kolay ve hızlı gezinme olanağı sağlamakta.

Sesli sohbet seo da bu tasarımlar panelcinin insafına kalmış bir şey,eğer blog sayfasını mobil uyumlu responsive tasarlarsa gerçekten çok faydası görülecektir.

Sesli chat siteleri wp kullananlar için bir kaç responsive tema edinebilecekleri sitelerin isimlerini belirteceğim.

mythemeshop point teması kalitesi ve sade bir tema

mobil temalar

wp point temaları

DualShock

Playbook

Pinroad

Ribbon

Great

Green Chili

Diary

 

 

Bir Cevap Yazın