sesli chat nedir

Değerli ziyaretçimiz.

İnternet üzerin den kişilerin birbirleri ile muhabbet etmesine olanak sağlamakta olan farklı sistemler bulunmaktadır.

Bu sistemleri barındıran web siteleri,ziyaretçilerine ve kullanıcılarına farklı formatlar da muhabbet ortamı sunmaktadır.Sesli chat ( seslisohbet ) siteleri de soh bet ortamı sunan bu siteler den olmakla beraber kendine özgü seslichat sistemi bulunmaktadır.

sesli chat

sesli chat

  Bir kaç sohbet sitesin den örnek verecek olursak!

 

Yazımsal olarak hizmet veren chat siteler.

İlk yıllarda kullanılan irc server ler ve basit php yazılımlarını kullanan sitelerdir.Kimi siteler sadece yazımsal chat hizmeti için sitelerine php chat yazılımlarını entegre ederek ziyaretçilerine chat hizmeti de sunmaktadır.

Yazımsal ve kameralı sohbet hizmeti veren siteler.

Bu sistemleri barındıran siteler sadece yazımsal chat hizmeti sunan sitelere kıyasla,farklı bir sistem içerisin de ve son zaman lar da,bir çok sisteme entegre edilmiş olarak görebileceğiniz.Görüntülü sohbet hizmeti sunmaktadırlar.Bu sistemleri barındıran sitelere örnek verecek olursak,herkesin kullandığı facebook sosyal ağlar ve genel de okey sitelerinin bazıları ve diğer arkadaşlık siteleri örnek verebiliriz.

Sesli chat,kameralı sohbet ve yazımsal chat hizmeti sunan siteler.

Bir çok sistemi barındıran web siteleri sesli chat,kameralı chat ve yazımsal chat imkanlarını bir ara da üyelerinin kullanımına sunmamaktadır.Kimi siteler sunmuş olsalar da bu sistemleri user in kullana bilmesi için belirli ücretler ödemek zorunda bırakmaktadırlar.

Sesli sohbet siteleri içerisin de kullanıcılar üç özelliği kullanabilmektedir ve hiç bir ücret ödememektedirler.Tamamen ücretsiz olan seslichat siteleri kişilerin aynı anda özellikleri kullanabilmesine olanak sağlayan sayılı sistemler arasın da bulunmaktadır.

Seslichat özelliklerinin kullanımı.

Mikrofon ile konuşmak!

Seslichat içerisin de farklı seslisohbet odaları bulunmaktadır.Oda içerisin de bulunan kullanıcı sistem standartı olarak yazımsal chat yapmak için harici bir komut kullanmamaktadır.

Mikrofon aracılığı ile oda içerisin de bulunan kişiler ile seslichat yapmak için sol alt kısımda bulunan konuşma butonunu tıklaması gerekmektedir.

Eğer oda içerisin de sıra var ise kişi yine yazımsal chat panelinin üstün de bulunan el ikonu na tıklamalı ve sol kısım da user listesin de rumuzun yanında el ikonu çıkarak mikrofon sırasına geçmektedir.Kimi sesli chat siteler de mikrofon aracılığı ile seslisohbet yapma bir süreye tabise de kimi siteler de mikrofon süresi bulunmamaktadır.

Eğer mikrofon süresi var ise süre bitince sistem otomatik olarak sizi mikrofondan alacaktır.

Kamera aktif etmek!

Sesli chat oda içerisin de diğer kullanıcıların sizi görmesini isterseniz!Yine seslisohbet sistem özelikleri ikon kısmın da bulunan kamera ikonu na tıkladığınız takdir de oda içerisin de kameranız aktif olacaktır ve kameranız aracılığı ile diğer kullanıcıların sizi görmesini sağlayabilirsiniz!

Mikrofon da seslisohbet esnasın da kameranız açık olarak da sesli chat yapabilmektesiniz.

Belirttiğimiz özellikleri aynı anda kullanabilirsiniz.

Özellikler hakkında,daha geniş bilgi için bu bağlantıda ki seslisohbet isimli makalemize göz atabilirsiniz!

Sesli chat siteleri,üyelerine ücretsiz olarak sunduğu bu özellikleri ile,aynı sektör de bulunan diğer sitelere oranla daha fazla tercih edilmektedir.

Google ve diğer arama motorlarını kullanarak genel bir araştırma yaparsanız,diğer sitelere oranla sesli chat sitelerinin nedenli fazla olduğunu göreceksiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın