sesli çılgınlığı

 sesli çılgınlığı

Dünya genelinde ve özellikle almanya,türkiye ve arab ülkelerinde giderek yaygınlaşan sesli sohbet siteleri,insanlar arasında iletişimi daha kolay hale getiren sistemleri olduğu için daha fazla rağbet görmeye başladı.

Kişilerin bir arada sıcak bir ortam da ,birbirleri ile sohbet etmelerine ve online olarak sesli ve görüntülü görüşebilmelerine olanak sağlayan bu sistemler artık internet ortamında bulunan arkadaşlık sitelerine kıyasla daha fazla kullanıcı sayısına sahip siteler.

 Kişileri cezb etmesine bazı sebepler

İnsanları cezb eden tarafı aynı anda sesli ve görüntülü olarak görüşme sağlamasıdır.

cezb eden arkadaşlık

cezb eden arkadaşlık

Bu siteler içerisinde,kullanıcılar aynı odada bulunan diğer kullanıcılar ile mikrofon aracılığında seslisohbet yapmaktadırlar.

siteler içinde farklı format da bulunan bir çok oda bulunmakla beraber,eğer site içerisinde yetkili olursanız,diğer oda da bulunan bir kişi ile özel den konuşabilirsiniz.Yada odanız da yazı gönder kısmında herkese yaparsanız,site genelinde bulunan kullanıcıların hepsi yazınızı göreceklerdir.

 Farklı arayışlar

Kişiler bu siteler içerisinde,aradıkları sevgiyi aşkı bulmaktadırlar ve güzel arkadaşlar edinmekteler.

Kişiler,içerisinde kolay iletişim sağlanmasını sağlayan bu sistemleri kullanan sesli chat sitelerine giderek bağımlılık derecesinde rağbet etmekteler,tabi başlıkda kullandığımız gibi deyim yerinde ise sesli çılgınlığı da denilebilir.

yeniyüzler

yeniyüzler

Çünkü neredeyse bazı kullanıcılar günlerinin hemen hemen 15 16 saati bu sitelerde bulunmaktalar.

Hatta dışarı çıkmaları gerektiğinde,kimileri siteden çıkmak yerine bilgisayarlarını açık bırakarak,rumuzum kalsın ben gelicem demekteler.

 Sıcak bağ oluşmasına sebep

Bu siteler,kullanıcılar arasında sıcak bir bağ oluşturmayı başaramış durumda,neredeyse uzun süre aynı sitede bulunan kişiler bir aile edası ile birbirlerine sahip çıkmaktalar.

eğlenceli arkadaşlık

eğlenceli arkadaşlık

Elbet de bu sitelere rağbet eden her kullanıcı sevgili aramıyor,kimileri stres atmak için,kimileri dışarıya çıkmaya imkanı olmadığından,bu siteler üzerinden bu ihtiyaçlarını farklı kişiler ile tanışarak bir ortam içerisinde olmayı istediklerinden bulunmaktalar.

Her kullanıcı kendine uygun format da bulunan odalarda ve site içerisinde samimi olduğu arkadaşları ile bulunarak,vaktini bu sitelerde diğer kullanıcılar ile sohbet ederek ve eğlenerek harcamakta.

Kimi zaman müzik dinleyerek,kimi zamanlarda oyun oyna odalarında,kimi zamanda muhabbet ederek vakitlerini geçirmekteler.

Hali ile aynı ortam içerisinde bulunan kullanıcılar,birbirleri ile eğlenceli ve güzel vakit geçirdikçe,buluşma noktaları olan siteye girerek,birbirleri ile görüşmekteler.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın