sesli odalar

Sesli odalar

Seslisohbet siteleri içerisinde birbirinden farklı format da olan ve kullanıcıların isteklerini karşılamak amacı ile bir çok oda bulunmaktadır.

Bu odalar içerisinde kullanıcılar kendilerine uygun odalarda dostları ile veya yeni yüzler ile tanışarak vakit geçirmektelerdir.

Farklı görüşlere düşüncelerini paylaşmaları için olanak sağlayan siyaset veya serbest kürsü odaları olduğu gibi,şiir severlerin bir arada şiir dinletileri eşliğinde duygusal bir ortam içinde bulunmasını sağlayan şiir odaları bulunmaktadır.

Seslisohbet ile birleşen yürekler

Seslisohbet ile birleşen yürekler

Bugün sizlere bir kaç odamız hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz.

Öncelikle kürtçe odamız ile başlamak istedik.

Bir çok sesli sohbet site sahibinin açmakda kararsız kaldıkları ve açmak istemedikleri odamızı açma sebep imizi anlatmak istiyorum.

Bizler türk,kürt,laz,çerkez,arab,alman,v.s gibi değişik ırklardan yada tenlerden olan müslümanları ayrım yapmadan severiz.Aynı ırkdan olmasak da en büyük bağ olan din kardeşliği ile bağlıyız.

O sebep den ,bir türk ilk oda da yada farklı odalarda yabancı müzik dinleyebilirken,bir kürt kardeşimiz neden kürtçe müzik dinleyemesinki.

İşin aslına bakarsak,kürtçe müziğe karşı çıkılmasının haklıca sebepleride yok değil,çünkü kürtçe parçalar çalındığı zaman kasıtlı olarak siyasi parçalar çalınmaktadır,pkk yı öven v.s gibi parçalar.

Ve bunun sonucunda,siyaset ile alakası olmayan bir kürt kardeşimizde kürtçe parça çalmak istediği zaman,insanlar hali ile tepki göstermektelerdir.

Bizim kürtçe odası içerisinde,siyasi hiç bir parça çalınmama şartı vardır.Aynı zamanda siyasi sohbet de yasaktır.Siyasi konuşmak isteyen arkadaşlarımız siyaset yada serbest kürsü odasını kullanabilirler.Bu kurallara uymayan kişiler kurallar çerçevesinde cezaya maruz kalacaklardır.

Çünkü din düşmanı ve kardeşlik düşmanlarını (pkk,vs) aramızda barındırmayız.

Kürtçe odamızı açarken şöylede düşündük,dikkat ettik ve insanlar artık maşayı görmekteler ve maşaya tepki verirken aynı zamanda,asıl pkk destekçisi,ingiltere,almanya,fransa,hollanda,abd ve itrail müziklerini dinlemekteler.

Şimdi bu nasıl bir iş değilmi,şöyle diyebilirsiniz.Arkadaşım biz onları dinliyoruzda hiç birinde siyasi yada benzeri bir şey yok.

Bizde diyoruz ki,kürtçe odamızda siyasi parçalar yasak tıpkı diğer odalarımızda olduğu gibi.Yani yabancı müzik içinde siyasi parça olmadan dinlenmesine karşı çıkılmadığı gibi,kürtçe parçada içinde siyasi olmadan dinlenilmesinde bir sorun olacağını sanmıyoruz.

Ten,dil ve ırk ayrımı yapmak bizden uzaktır.Bizler aynı çatı altında kardeşce,arkadaşca ve dostca vakit geçirmeyi amaçlayan insanlarız.

Bunun aksine tavır sergileyen serbest kürsü ve siyaset odası harici kişiler uyarılacaktır.

Abd,ingiltere,fransa itrail v.s gibi ülkeler müslüman topraklarında birileri öldüğü zaman,kürtmü,lazmı,çerkezmi türkmü diye bakmıyorlar.Kim ölmüş müslüman ölmüş ha o zaman tamam diyorlar.

Çanakkale ile övünmekteyiz,şöyle çanakkale şehitlerine baktığımız zaman ALLAH onlardan razı olsun,kürdü de suriyeli de her diyardan hemen hemen şehidimiz var İNŞAALLAH.

seslisohbet de buluşmak dileği ile…

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın