Sesli sohbet sitelerde arkadaşlık

Sesli sohbet sitelerde arkadaşlık

İnternet üzerinden,Dünya’nın herhangi bir ülkesinde bulunan bir kişi ile görüşmek,yan komşunuzla görüşmekten daha kolay bir hal almış durumda.

İnsanlar,internetin gündelik hayata verdiği kolaylığı kullanmanın yanısıra,internet üzerinden de sosyal bir hayat oluşturmuş durumdalar.

Gerek sosyal ağlar ve gerekse web siteleri üzerinden,internet sosyalleşmesi gibi bir durum söz konusu.Hemen hemen her evde bulunan internet kullanımı,giderek artan kullanıcı sayısı ile internet üzerinden web hizmeti sunan sitelerin kullanıcıların isteklerini karşılaya bilmek adına yeni sistemler yada eski sistemlerine yenilikler ekleyerek gelişme peşindeler.

Kişiler,gündelik hayat da kendileri için pek fazla zaman ayıramamaktalar,Gerek iş yorgunluğu ve gerekse farklı sebeplerden dolayı,dışarı çıkarak eğlenmenin yerine,hem evlerinde dinlenerek hemde internet üzerinden sosyalleşmenin verdiği imkanları kullanarak sosyal ağlar ve web sitelerine rağbet etmekteler.

Bu denli bağımlı olunmasına sebepler

Sosyal ve web sitelerine (özellikle arkadaşlık siteleri) bağımlıya varacak derecede rağbet etmenin bir den fazla sebepi bulunmakta.Fakat,burada değineceğimiz konu,arkadaşlık sitelerinin farklı bir formatı ile hizmet veren seslisohbet siteleri olacak.

Şu an genel toplam olarak,türkiye de sosyal ağlardan sonra tanındıkça kullanıcısı artan sesli sohbet siteleri,kullanıcılarını kendisine bağlayan ücretsiz ve kameralı chat,görüntülü ve sesli chat hizmeti ile bu tarz siteler arasında öncülüğü elinde tutmaktadır.

 

sesli sohbet siteler

sesli sohbet siteler

Aynı format da olan yani tanışma üzerine format da olan bir başka web sitesinde kayıt esnasında ücret ödemeniz talep edilmektedir.Yada kayıt ücretsiz olup,kısıtlı hizmet verilmektedir ki,bu da o sistemleri kullanabilmeniz için,ziyaretçileri önce siteye bağlama amacı güderek daha sonra bir çok özelliği ücretli satma amacındadır.

Oysa ki sesli siteler,bunun tam aksine verdiği hizmetlerden ücret almamaktadır.İster üye olsun ister misafir,site içerisinde online olarak diğer kullanıcılar ile sohbet yapabilmektedirler.

Ve bu verilen hizmet,bu sitelerin daha çok rağbet edilmesine olanak sağlamaktadır.

  Ücretli hizmetleri yokmu?

Elbet de her web sitesi gibi bu sitelerinde para kazanma imkanları bulunmaktadır.Bu siteler de ek özellikler ücretlidir ( tabi bazı siteler daha doğrusu,üyesi az olan siteler ücret talep etmemektedirler) Bu ek özellikler,site içerisinde eğer yetkili olmak isterseniz yada kendinize özel bir odanız olmasını isterseniz ücrete tabi tutulabilmektedir.

Aksi halde,misafir ve üyeler den ücret alınmamaktadır.Ve misafir ve üyeler görüntülü chat ve seslichat dan faydalanabilmektedir.

Sadece örnek verecek olursak,özel mesaj yazamamaktadırlar vs gibi bir kaç özelliğe sahip değillerdir.

 Konu başlığımızda arkadaşlık demiştik

 

Sesli siteler de arkadaş edinebilmek diğer sitelere oranla daha kolay ve daha seviyeli olmaktadır.İnsanlar bu siteler aracılığı ile aynı ortam da bulunan kullanıcılar ile tanışıp kaynaşıp ve giderek birbirlerine artan güven sayesinde güzel arkadaşlıklara başlamaktadırlar.

kameralı chat

kameralı chat

Bu siteler üzerinde tanışan insanlar,artık uzun süre arkadaşlığın vermiş olduğu samimiyetle birbirleri hakkında çok bilgi edinmekteler ve reel hayatta da görüşmeye başlamaktalar.

İnsanlar,birbirlerini görerek yaptıkları sohbet ler sayesinde birbirlerine daha çok güvenmekteler.Sonuç da her insan karşısında ki kişiyi görmek ister.

 

kısaca, seslisohbet siteleri içerisinde,sizi anlayan kişiler ile tanışmanız ve aradığınız arkadaşlığı bulmanız daha kolay olmaktadır.

Bir Cevap Yazın