sesli sohbet siteleri

  sesli sohbet siteleri

Bir çok ülke den ve Türkiye üzerin den ziyaretçileri olan,kişilerin klasikleşen yazımsal chat yapmalarının yanı sıra kameralı,görüntülü chat yapmalarını ve aynı zaman da sesli sohbet yapmalarını sağlayan sistemleri bulunduran sohbet sitelerine verilen isimler den bir tanesi seslisohbet dir!

Gelişen teknoloji ile sesli iletişim araçları da gelişmektedir.Son yıllar da,sürekli olarak kendini geliştiren sosyal ağlar üyelerine görüntülü chat yapma imkanı da sunmaktalardır.

Aynı zaman da yine gelişen cep telefonları uygulamaları da,kişilerin görüntülü olarak görüşmek isteklerine cevap verebilmek adına,görüntülü sohbet güncellemeleri yapmaktadırlar.

Fakat gerek sosyal ağların ve gerekse uygulamaların yada farklı chat sitelerinin,son zamanlarda üzerinde düştüğü bu sistemler,yıllardır varlığını koruyan ve giderek daha çok kişiye ulaşan seslisohbet sitelerin de yıllardır var olan bir sistemleri içerisinde bulunmakta.

Sesli sohbet sitelerine giriş yapan kullanıcı,ilk önce ilk odaya giriş yapmaktadır.Bazı site sahipleri,ilk oda yerine farklı odaları ilk oda olarak belirlemekteler ve giriş yapan ziyaretçi bu belirlenen odaya doğrudan giriş yapmakta.

sesli sohbet

sesli sohbet

Sesli sohbet de standart olarak,en üst de bulunan odalar dan,en solda ki oda ilk oda olarak bulunmaktadır.  ( Resim de Türkçe Mp3 Yazan oda )

İlk oda sesli sohbet sitesi için en önemli odadır.Çünkü,ilk gelen ziyaretçinin,ilk izlenimi için bu oda önem arz etmektedir.

Ziyaretçi,site içerisin de ilk oda haricin de diğer odalara da girebilmektedir.Bunun için,sitenin hemen üstünde sıralanmış şekil de oda isimleri bulunmaktadır ( Yine resim de gördüğünüz üzere ) .Bu isimlere maus ile tıklaması halinde,geçiş yapmaktadır.

ücretsiz sesli sohbet

ücretsiz sesli sohbet

 Sesli olarak da.

Ziyaretçi,oda içerisin de bulunan kullanıcılar ile,yazımsal olarak chat yapmanın yanı sıra,resme dikkat ederseniz!En alt,sağ köşe de bulunan konuşma butonuna tıkladığı takdir de,bilgisayarında takılı bulunan mikrofon aracılığı ile,site içerisin de bulunanlara sesini duyarabilmektedir.Ve ayrıca oda içerisin de müzik dinletisi sunabilmekte.

Yine,konuşma butonunun hemen üst kısmında görünen ikonlar arasında kamera ikonuna tıkladığı takdir de ise,bilgisayarın da takılı olan kamerası aracılığı ile oda içerisin de diğer kullanıcıların kendisini görmesini sağlamaktadır.

Oda içerisin de bulunan her üye istediği takdir de,kamerasını açabilmektedir.

Seslisohbet esnasın da üyelerin birbirleri ile görüntü olarak da görüşebilmelerini sağlayan bu sistemler sesli sohbet, sesli chat ve görüntülü sohbet gibi bir çok farklı isim ile isimlendirilmektedir.

Üyelerinden bu olanakları kullanmasına karşılık bir ücret talep edilmemektedir.İsteyen herkes bu sitelere giriş yapabilir ve ücret ödemeden bu olanaklardan faydalanabilir.

Dünya genelin de gelişen tanışma siteleri içerisin de,verdiği ücretsiz hizmet ve sağladığı imkanlar ile en iyi sistemler arasında bulunan ve kullanıcının güzel ve hoş vakit geçirmesini sağlayan sesli sohbet,giderek artan yoğun ilgiden dolayı,seslisohbet severlerin yoğun ilgisine karşı her geçen gün yeni siteler açılmaktadır.

Ve yeni açılan sitelerin bazıları bu tür ortamları seven kişilerin,arkadaşları ile beraber kendi istedikleri bir format da takılmak için açıldığı gibi,bir çok site de bundan gelir elde etmek için açmaktadır.

 Diyebilirsiniz ki!Hem ücretsiz olup,hemde para nasıl kazanılmakta bu siteler de?

Ücretsiz olarak sistemin üyelerine sunduğu her imkandan herkes faydalanabilmektedir.Fakat,kişilerin özel istekleri olursa misal,kendileri için özel oda talep ederlerse ücretli olarak özel oda açılmaktadır.Ücretli görevler,bu uygulama genel de üye sayısı çok olan sitelerde yapılmaktadır.Site içerisin de görev almak isteyen üyeler,belli bir ücret karşılığın da,bir takım yetkilere sahip olmak için ücretli görev almaktalardır.

Bu sitelerin genel kazanç kapıları bunlardır.

Ücretli görevli olan çoğu kişi,özel mesaj yazabilme yetkisini sahip olmak için,görev almaktalardır.Kız arkadaşı ile yada yeni tanıştığı birisi ile birebir görüşebilmek için almaktalar.

Bu sistemleri en iyi şekilde ve sunduğu imkanları kullanabilmek için panelimize giriş yapmalısınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın