sesli sohbet yaz

Sevgili ziyaretçi

sesli sohbet siteleri kışın yaza göre daha çok rağbet görmektedir.Yaz mevsimi boyunca kişiler,yıl boyunca çalışma hayatının vermiş olduğu yorgunluğu,yazın gelmesi ile kısa dönemde olsa tatil yapmaktalardır.

Kimileri,memleketlerine tatile giderken,kimileride ülkemizin güzel beldelerine gitmektedirler.

Evde kalanlar ise,akşamları dışarı çıkarak yazın tadını çıkartmaktadırlar.Hemen hemen yazın %25 gibi bir kesim bir süreliğine sitelerden uzak kalmaktalar.

Seslisohbet sitelerinde yazları biraz daha online sayısı az olmaktadır.

Okulların açılması ve yaz tatilinin bitmesi sebebi ile yine sesli sohbet severler eskisi gibi arkadaşlık kurdukları ortamlara devam etmektedirler.Bu durumu sürekli aynı sitede takılan insanlar daha iyi gözlemlemektelerdir.

sesli sohbet yaz

sesli sohbet yaz

Yazın online sayısında azalış aslında sadece sesli chat sitelerine özgü bir azalış değildir,Genel olarak web sitelerinde de bu azalma gözlemlenmektedir.

Bazı webmaster arkadaşlar daha doğrusu yeni bu işe el atmış arkadaşlar,yazın düşen hitlerinden dolayı,bazı forumlarda bu konu hakkında hitim düştü gibi konular açmaktalar,hitlerinin düşmesini biraz korku ile karşılamaktalar.

Sanırım bu hit düşüşünden bir tek sosyal ağlar pek etkilenmiyor,buna da sebep yeni nesil cep telefonlarından bu sitelere kullanıcılar istedikleri yerden ve istedikleri an kolayca ulaşabilmeleri olsa gerek.

Tahminimce seslichat sitelerine de yeni nesil telefonlardan giriş yapılabilse,hit düşüsü yaşanmaz.Çünkü bu sitelere öyle alışkın insanlar var ki,artık hayatı bu siteler üzerinden yaşıyorlar, bu siteler üzerinden sosyalleşiyorlar tanısı pekde yanıltıcı bir tanı olmaz gibi.

Neyse ki,bu yaz da bitti ve yine sesli sohbet siteleri hareketlenmeye başladı,güzel arkadaşlar edinen ve yaz boyunca pek fazla bir araya gelemeyen arkadaşlar,kışın gelmesi ile yine arkadaşları ile eskiden olduğu gibi sohbetlerine devam etmekteler.

Seslisohbet sitelerinde dostlar arasında kısa süreli bu ayrılıklar olsa da,yine bu siteler üzerinden edinilen arkadaşlığın, bu kısa süreli ayrılıkların getirdiği özlem ile gerçek dostlukların da bu siteler üzerinden bulunabileceğiinin ispatıdır sanırım.

İnsan arkadaşını,sokak da da tanısa,bir toplantı da da tanısa veya internet üzerinden de tanısa gerçek arkadaşı buldu vakit,nerde ne zaman tanıştığının bir önemki kalmıyor.Önemi kalmıyor yazmamızın sebep i,şu ön yargıya istinadendir,hani şöyle bir ön yargı varya internet den arkadaşmı bulunurmuş gibi yargılardan bahsediyorum.

Evet internet den arkadaş da bulunur,dost da bulunur yeter ki,arkadaşını dostunu seçmesini bil.

 

 

 

Bir Cevap Yazın