sesli sohbetde

 

sesli sohbet üyelerine online olarak görüşme imkanı sunan ücretsiz olarak üyelerinin yararlanabildiği sesli chat arkadaşlık sitesidir.

Seslisohbet içerisinde,bir çok oda bulunan standart olarak site içerisinde 100 oda görünmektedir.Bu odalar site sahibinin talebi doğrultusunda açılmaktadır.Her sitede standart olarak bulunan 100 oda açık olmamakla beraber yine site sahibi istediği kadar odayı aktif edebilmektedir.Odaları aktif etmek için,seslisohbet panelcisine ücret ödenerek panelci tarafından talep edildiği sayıda oda açılmaktadır.

İlk etapda

Genel olarak,sesli sohbet odaları ilk etap da 10+1 olarak açılan bu siteler,site de üye sayısı arttıkça ve talepleri karşılamak adına ek odalar açılmaktadır.10+1 den daha az odalı olarakda siteler açılabilmektedir yada aksine daha fazla oda açılabilmektedir.

Fakat ilk etap da 10+1 oda açılması daha uygundur.

seslisohbet siteleri içerisinde bulunan bu odalarda,üyeler ve misafirler kendilerine uygun formatda bulunan oda da diğer üyeler veya miafirler ile sohbet etmektedirler,aynı zaman da oda formatına uygun yarışmalar,oyunlar ve canlı şiir gibi farklı aktivitelerde bulunulmaktadır.

arkadas arıyorum

arkadas arıyorum

Kişiler,bu odalar içerisinde diğer kullanıcılar ile dilerlerse kameralı sesli sohbet yapmanın yanı sıra sesli sohbet de yapmaktadırlar.Kameralı chat için üye yada misafir olmanız buna engel değildir.Dileğen üye yada misafirler oda içerisinde kameralarını açabilir ve diğer kullanıcıların kendisini görmesini sağlayabilmektedirler.

Kamerası açık olan kullanıcı,dilerse mikrofon aracılığı ile de oda içerisinde bulunan kullanıcılar ile sesli sohbet yapabilir yada dilerse bir şarkı veya şiir okuyabilir.

Bir kullanıcı sesli sohbet site içerisinde oda kurallarını ihlal etmediği sürece kamerasını açabilmektedir.Her site nin kendi kuralları olduğu gibi her odanında kendine özel kuralları bulunmaktadır.

Zorunluluk yok

sesli sohbet içerisin de,kamera açma zorunluluğu olmadığı gibi mikrofon aracılığı ile de konuşma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Üyeler dilerlerse bu imkanları kullanabilmektedirler.

Odalar arası geçiş

Oda lar içerisinde bulunan kullanıcılar diğer odalara geçiş yapmak için,oda ismine tıklamaları gerekmektedir.

Bazen bilgisayarın donması sebebi ile odaya geçiş yapılamaktadır,bu nedenle kullanıcı sürekli oda ismine tıkladığı zaman,sistem bazen kullanıcıyı sistem dışına atmaktadır yada sistem banı yemektedir.Bu nedenle seslisohbet oda ismine tıkladığınız zaman hemen geçiş yapmazsanız,ard arda tıklamak yerine biraz bekleyerek yeniden tıklamanız bu sorunla karşı karşıya kalmanızı engelleyecektir.Her zaman olağan bir şey değildir,fakat zaman zaman sesli sohbet sistem den kaynaklı bu tür sorunlar olabilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

haber kemer sesliyoutube seslizindan