seslidunya çeviriye girmesi

seslidunya çeviriye girmesi

Sesli chat siteleri arasında ve lider sitelerden sayılan seslidunya google sıralamasını kaybetti,son bir kaç gündür sitemize yaptığımız çalışmaları görmek için,sıralamayı takip ederken ister istemez gözüme çarptı ve seslidünya ilk önce çeviriye girdi ve sonra doğal olarak sıralmasını kaybetti.Resimde gördüğünüz gibi.

sesli dunya

sesli dunya

bunun birden fazla sebepi olabilir,Siteleri için yeni bir optimize süresinde olabilirler,kendi hataları olabilir yanlış optimize teknikleri gibi yada birileri ref yapmış olabilir veya yabancı siteler üzerinden link ekleme,makale gibi eklemeler yaparak (makalelerde yabancı dilde) çeviriye girmiş olabilir ve benzer bir kaç sebepden ötürü.

Aslında çeviriden çıkmak çok kolay.Fakat sesli dünya webmaster i neden hala çeviriden çıkartamadı anlamış değilim.

Aslında kendilerini seo uzmanı sanan panelciler,sesli chat sitelerine panel hizmeti verdikleri için,o sitelere istedikleri linkleri ekleyebiliyorlar ki benim panelcimin linklerini her daim kaldırmışımdır.seo yu sadece link ve makale den ibaret sandıkları için,bu tür durumlara düşmekteler,bu tür saldırıları engellemenin çok kolay yolları var,ve çeviriden çıkmak aslında bu kadar uzun sürmemeli.

Yinede biz burdan kendilerine geçmiş olsun diyoruz.inş kısa zamanda çıkarlar,makalemizide bu arada okurlarsa,kendilerine yardım edebiliriz.

Not:  Makaleyi blog çıkmak yada başkalarının yaptığı gibi,fayda sağlamak amaçlı yazmadım.Bu sorunu hallettiklerinde makaleyi sileceğim.

 

Bir Cevap Yazın