seslisohbet arkadaş

Sanal arkadaş,bazen sanal dışında tanıdığınız arkadaşlarınız dan da öte olabiliyorlar.Kimi zaman dert ortağınız,kimi zaman sırdaşınız ve kimi zaman da sizi koruyup kollayan bir dostunuz olabiliyor.

seslisohbet arkadaş

seslisohbet arkadaş

Sanal da elbet de herkese güven olmuyor,fakat o güvenilecek arkadaşı bulduğunuz zaman işte herşey değişiyor.Sonuç da sanal da olsa dostluk kurduğunuz yada kurmaya çalıştığınız kişi de,siz gibi bir insan,makine ya da yazılım değil,öyle değilmi?

Uzun zamandır seslisohbet siteleri içerisindeyim ve kendi edindiğim dostlarımın dışın da seslisohbet öyle güzel dostluk arkadaşlık kuranları gördüm ki,bazen insan sanal dışın da edindiğin dostlarının da bu dostu gibi olmasını istemiyor değil!

masum arkadaşım

masum arkadaşım

Zaman la aynı ortamı paylaşan kişiler arasın da arkadaşlık bağları kuvvetleniyor ve çok güzel arkadaşlıklar ortaya çıkıyor.İlla ki yüzlerce kişiyi arkadaş edinemezsiniz yada şöyle yazayım,gerçek dost edinemezsiniz,arkadaşlık biraz farklı oluyor.Derler bazen, arkadaşı bulursun da, dostu zor bulursun!Gerçekten de öyle herkesle arkadaş olabilirsin fakat herkesle dost olamazsın,dost farklı.Ama bizim makalemiz de arkadaş dost aynı çizgi de telefuz edilmekte.

Bazen en yakınınıza derdinizi anlatamazsınız,anlatmaya çalışırsınız ama anlayamaz sizi,bazen de sesli sohbet için de tanıdığınız kişi herkes den daha iyi anlar sizi.

Öyle ki,siz onu göremediğiniz zaman özlersiniz,merak edersiniz elbet de sizin gibi oda sizi özler ve merak eder.

 Şunu bazen anlamak da zorluk çekiyorum!

Hepimizin çevresin de en azından bir kaç tane vardır,internet yada seslisohbet den dostmu edinilir gibi söylemleri anlamak gerçekten zor benim için,çünkü öyle samimi dostlarım var ki sanaldan tanıdığım ve reel hayatta da görüştüklerim var.

Bu insanları tanımasaydım ya da onlar gibi can olmasaydı, bende farklı düşünebilirdim.Bunu bir çok kişiye anlatmaya çalışsam da anlamamak da ısrar etmekteler.

Kimin nerde ne zaman ve kiminle karşılaşacağı belli olmuyor.Bazen iyi insanların bulunduğu bir ortam da edindiğiniz arkadaşı kötü olabiliyor bazen de kötü bir ortam da edinilen tam aksi olabiliyor.

seslichat arkadaşlık

seslichat arkadaşlık

 Aslında onlar da biraz haklılar!

İnternet ortamını eleştirenler de,aslın da kendilerince haklılar,en azından haberler de bazen çıkan kötü olaylar,kişilerin bu tür sitelere yada ortamlara ön yargılı bakmalarına sebep oluyor.Biraz da ön yargılı bakmaların da fayda görüyorum,sebebi de bu tür ortamlar içerisine girseler bile,kişilere hemen bir ön yargı oluştuğu için,kolay kolay güvenmezler ve bu ön yargı çoğu zaman sorun yaşamalarına engel olabilir!

 Her şeye rağmen.

Siz de seslisohbet içerisin de,sabırla davranırsanız güzel arkadaşlar edinebilirsiniz.İnsanlar kötü değil ve bir kaç kişinin yapmış olduğu kötü davranışlar herkesin kötü olacağı anlamına da gelmiyor.

Sesli chat panelimiz içerisin de,kendini bilen,insanlara değer veren üyelerimiz bulunmaktadır.

Üyelerimiz arasın da siz de yerinizi alarak,güzel bir ortam kurabilirsiniz.

Sonuç olarak,sanal yada reel hayat olsun,her zaman iyi insanlar la karşılaşamıyor insan ama iyi insanların sayısı da kötüler den daha çok ve iyi bir sırdaşı bulmanız daha çok ihtimal içerisin de!

Buyrun siz de seslisohbet panelimize giriş yaparak bizlerin arasına katılın ve yeni bir hayata adım atın.

Bu makalemiz de burada son buldu.Buraya kadar sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın