seslisohbet birebir

Merhaba arkadaşlar

Bu makalemiz de sizlere birebir odasından (özel oda ) bahsetmek istiyorum.

Bildiğiniz üzere,sesli chat içerisin de bir çok oda bulunmakta,üyeler bu odalar içerisinde seslisohbet yapmaktalar ve odalara şifre konulmadığı sürece herkes bu odalara giriş yapabilmektedir.

kameralı seslisohbet

kameralı seslisohbet

 Şifreli oda

Şifreli odayı da konuyu dağıtma dan kısaca açıklayayım,genel de şifreli olan odalar,üyelerin site yönetiminden kendileri için bir oda açılmasını talep etmeleri ve belli bir ücret karşılığın da üyenin kendisine ve arkadaşlarına ait odası olmaktadır.Özel oda diye adlandırılan bu odalar da oda sahibi kendi istediği tarz da oda dizaynı yapabilmekte ve oda kuralları düzenleyebilmekte,ayrıca oda sahibi,odasına istediği kişiler haricinde bir başkasının girmemesini dilerse,odasının girişine kendi belirlediği bir şifre ile şifreleyerek,sadece şifreyi bilenlerin girmesini sağlamaktadır.Buna da şifreli özel oda deniyor.

 Birebir odası.

Benim sizlere bahsetmek istediğim,birebir odası daha farklı,bu oda site içerisin de tıpkı meeting odası gibi görünmez ama meeting odasın dan da ayrı bir özelliği var,meeting odası site içerisin de gözükmese de,başkaları gelebilir yada sesli sohbet görevlileri odayı gözetleyebilirler.

Ama sesli sohbet birebir odaları daha farklıdır.Birebir odasına iki kişi gidebilir ve bir başkası odaya gelemez,ayrıca odayı görevliler de göremezler,fakat siz birebir odasın da olduğunuz zaman görevliyseniz ki birebire gitmek için iki kişiden biri görevli olmalıdır,görevli olan kişi site odalarını gözetleyebilmektedir.

seslisohbet birebir

seslisohbet birebir

 En az bir kişi görevli olmalı!

İki kişi den biri görevli olmalıdır yazdım,bunu da açıklayayım,bu odaya gitmek için ya siz de yada gideceğiniz kişide yetki olması gerekli ki,gideceğiniz kişi,sadece size görünen oda içerisin de renkli bir özel oda davetiyesi göndermelidir.

Siz seslisohbet içerisin de,bu özel oda uyarısına tıkladığınız zaman,birebir odasına geçiş yapmaktasınız.

Birebir odası da diğer odalar gibi aynı ve aynı özellikleri barındırmaktadır.

Yine kameralı sohbet yada sesli sohbet yapabilmektesiniz.

Ama bu odanın birebir odası ismini taşıması,bu oda da yapılan yazışmalar ve sesli konuşmalar yada oda da bulunanlar bir başkası tarafından izlenmemektedir.

Bu odaları genel de,sevgililer kullanır bazen de önemli bir konu hakkında konuşmak için kişiler kullanmaktadır.Yada dertleşmek için kimsenin görmemesini istiyorsanız bu odalar kullanılır.

Eğer gitmek istediğiniz kişi ve siz yetkili değilseniz birebir odasına geçiş yapamazsınız.

Bunun için birinizin yetkili olması gerekli.

Birebir odasın da yapacağınız görüşmeyi,özel mesaj penceresin de de yapabilirsiniz.

Fakat,birebir de kişiler seslisohbet yapmak için gitmekteler,özel mesaj penceresinde görüntülü olarak görüşebilirsiniz fakat sesli sohbet yapamazsınız!

Bu odanın kullanılmasın da etken genel olarak budur.

 

Bir Cevap Yazın