seslisohbet geride kalan

Geride bıraktıklarımız.

Gün gelir kişi geride bıraktıklarına bakınca aslında onların geçmişte değişilmez yada olmazsa olmazlar dan olduğunu düşündüğü gibi olmadıklarını anlar.

Kimi zaman onlarsız yapamayacağını düşünür ve kendini içten içe yer bitirir.Halbu ki onlarsız da yaşabilmektedir kişi,sadece o an için içini yakan acılar onu çaresiz olduğunu sanmasına sebep olmaktadır.

 Yeteri kadar tanısak

Aslında kişi çaresiz değildir RABBİNİ tanısa çaresizlik nedir aklına bile gelmez,herşeyin O ndan geldiğine inansa ve bilse hiç bir zaman çaresiz olduğunu düşünmez.Alan da veren de O Değilmidir.

Ya önceleri

Fakat kişi bazen sağlıklı düşünemiyor içinde ki ateşe yeniliyor ve kendini çaresizlik içerisinde hissediyor.Halbu ki daha önceleri o olmazsa olmaz dediği yoktu ve hayatını yaşamaya devam ediyordu kişi.

Yani onsuz yaşanılabiliyormuş,sadece bir dönem var ve o dönemi atlatırsa kişi,gerçektende çaresizlik diye bir şey olmadığını anlayacaktır.

Kötü hissetmedikmi?

Hepimiz in yada bir çoğumuz un başına gelmiştir.Birisini severiz ve bir süre sonra ayrılmak zorunda kalırız.O an sanki diri diri mezara gömmüşler gibi oluruz.Nefes alamaz olur insan kimi zaman kimse ile konuşmaz bir hale gelir,içine kapanır ve susar sanır ki çare yok,ve bu türlü durumlar sonrasında bir çok kişi intihar etmektedir.

Kendini çaresizliğin içinde sanarak ve onsuz yaşanmaz diyerek bu türlü yollara baş vurmaktadır ve üzücü durumları ile ailesini ve onu sevenleri yaşamak zorunda bırakmaktadır.

Biraz sağlıklı düşünebilse kişi ve biraz zaman verse onsuz da yaşanırmış be bu dünyada diyecektir kendine,Ve RABBİ ona daha hayırlısını nasip ettiği zaman belkide geçmişte yaptıklarına bakarak gülümseyecektir.

Şöyle derler “olmadı diye isyan ettiğin dua’ya, gün gelip olmadı diye şükredersin” aslında fark etsekde fark etmesekde bazen olmadı diye sızlandığımız dua ya zaman ilerledikçe şükredecektir insan,bunun bazen farkına varırız bazende varamayız,farkına vardığımız zaman şükrü elden bırakmaz kişi.

Sabretmeli insan

O yüzden sabretmeli kişi sabretmeliki kendisi için en hayırlı olanının gelmesini beklemeli ve RABBİ’ne şükrütmeli.

sesli sohbet arkadaşlık

seslisohbet dostluk

Dosta İhtiyaç duyar bazen insan

Kişi çok sıkıldığı zaman bir dost arar içini dökebilecek ona derdini anlatabilecek bir dost bir arkadaş güvenilir bir dostu olmalı kişinin olmalı ki içine atmakdan kurtulmalı.

Bizlerin arasında belki sizlerin sıkıntılarını anlatacağınız bir dost bulabilirsiniz.Sizi dinleyen ve içinizdeki sıkıntılarınıza ortak olabilecek,sizi anlayan bir dost arkadaş bulabilirsiniz.

seslisohbet sitemiz dostluk ve arkadaşlık üzerine bir format taşımaktadır.Sevgili yada benzer içerikli format uygulanmamaktadır.

Yalnız olduğunu hisseder insan ve bazılarımız ın yaşadığı hayat dan dolayı pek fazla arkadaşımız olmayabiliyor,bizlerin arasında sizi anlayabilecek arkadaşlar dostlar bulabilirsiniz.

sesli sohbet sitemiz içerisinde seviyeli olarak arkadaşlık kurabilir ve birbirinden değerli dostlarımız ile tanışabilirsiniz.

Bazen insan tadığı bir kişiye yada bir dostuna anlatamaz derdini,fakat içini dökmelidir birilerine hiç tanımadığı kişilerede anlatmak ister.

Bizlerin arasında sizi dinleyecek kişileri bulabileceğinizi umut ediyoruz.

Bizlerin arasına katılın

Ve sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bizlerle seviyeli bir ortam içinde bulunduğunuz için pişman olmayacağınızı ümit ediyoruz.

Hayatta üzülmek bizler için, fakat çaresiz olduğunu düşünmemeli insan.

En güzel günler sizlerle olsun

islami sesli sohbet

Bir Cevap Yazın