seslisohbet için

seslisohbet e dair

Değerli misafirlerimiz bilindiği üzere günümüzde online olarak kullanıcıların birebir karşılıklı sohbet etmelerine imkan sağlan sistemler mevcut fakat bu sistemlerin içerisinde yıllardır yükselişini devam ettiren seslisohbet sistemleri daha çok rağbet görmekte.

Kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak hizmet veren bu siteler,aynı zamanda siteye gelen ziyaretçilerine sıcak bir ortam sunmaktadırlar.

Kişilerin birbirlerinin sesini duyarak ve birbirlerini görerek sohbet etmeleri daha sıcak bir ortam sunmakta.

Ve böylelikle kullanıcılar daha çabuk diğer kullanıcılar ile tanışıp kaynaşabilmekteler.

arkadaş bul

arkadaşlık siteleri

diyaloğu güçlendiren

Gereği gibi kullanıldığı zaman insanlar arasındaki diyaloğu güçlendiren bir sistem sesli chat siteleri.

Karşısında ki konuştuğu kişiyi görerek iletişim kurmak daha fazla bir güven ve yakınlık hissi uyandırmakta.

Yıllar öncesine sesli sohbet siteleri çıkmadan öncesine gidecek olursak yine online chat siteleri bulunmakta idi fakat bu sitelerde kullanıcıları görememekteydiniz.Tabi zamanla bu sistemlerde azda olsa kendilerini güncellerek görüntülü görüşme imkanı sunmaya başlasalarda.Sesli siteler çıktığı zaman tabiri caizse diğerlerinin pabucu dama atıldı.

seslisohbet arkadaşlık ortamı

sesli sohbet arkadaşlık

 İnternet ortamına girişi ile

Ve tahta bu siteler oturdu giderek artan kullanıcı sayısı ile bir çok kullanıcıda kendi arkadaşları yada yaw benimde bir sitem olsun nasılsa takılıyorum kendi sitemde takılırım gibi bir düşünce ile site açmaktadırlar.

Kullanıcıların artması yanı sıra bu tarz sitelerin açılma sayısıda orantılı bir şekilde artmakta tabiki kimileri istediği gibi yada düşündüğü gibi olmadığından dolayı sitelerini kısa bir zaman içerisinde kapatmaktalar.

Bu kapanmalarına sebep olan başlıca unsur,sitelerine kullanıcı çekememeleri ya yeterli reklam yapmamaları reklamdan kasıt hopp hadi gidelim diğer sitelere reklam atalım gibi kötü davranışlar değil elbetteki bu tür reklam atma gibi davranışları onaylamıyorum.

Reklamdan kast ettiğim gerek sosyal ağ üzerinde gerek bloglar ve gerekse video paylaşım v.s gibi sitelerde tanıtımı yapmamaları yada yapamamaları.

Bir diğer sebep ise buna istinaden seo yani arama motorlarında örnek google yandex gibi üst sıralara çıkmak için yapılan teknik çalışmayı yapmamaları yada yapamamaları.

Çünkü ilk sayfaya çıktığını zaman ziyaretçi sayınızda ve sitenizin tanınmasında büyük ölçekte artış olmaktadır.

Bu sebepden diğer web siteleri içinde geçerli olan bu seo işlemlerine site sahipleri çok önem vermekte ve ücretli olarak bu işlemleri yaptırmaktalar.Tabi seo dan anlıyor ise kendisi yapmakta.

Bir diğer etken ise sitelerinin bir çizgisi olmaması yani bir anda diğer kullanıcı sayısı çok olan siteler gibi olmaya çalışmaları ve belirli bir çizgide gitmemeleri seviyeli bir ortamı kullanıcılarına sunamamaları rol oynamaktadır.

seslisohbet resim

sesli sohbet resimler

Kalıcı seviyeli bir ortam

Kişiler bu sitelere bir defa yada bir kaç defa girip çıkmak için gelmiyorlar,kullanıcılar bu tür sitelerde sürekli olarak takılabilecekleri bir ortam arayışı içinde oldukları için gelmekteler tabi istisnalar kaideleri bozmazmış elbet de bir o sitede bir bu sitede dolaşan kullanıcılar bulunmakta, fakat Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu süreklilik getiren bir ortamda bulunmayı istemektedir.

Zaten bu sitelerin amacıda bu değilmidirki,kullanıcılarını bir arada sürekli bir dostluk içerisinde bulundurmak değilmidir?

Bu sebepden kullanıcılarına kalıcı bir ortam sunmak zorundadır bu siteler yoksa büyümeyi unutsunlar.

Kalıcı ortam sağlayan siteler çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmasada azımsanmayacak kadarda kullanıcıları bulunmakta.

Ve bu siteler kendi çizgilerini yıllardır koruyon siteler.

Seviyeyi ön plana çıkaran sitelerde kaliteli,kişiye insan olduğu için değer veren saygılı kişiler bulunmakta,kim istemezki saygılı dürüst bir ortam içerisinde güzel dostlar ile bulunmayı,eğerki seviyeli bir ortamda kalıcılığı sağlayabilirseniz,bu tür insanlar sitenizden hoşnut kalırlar ve seslisohbet siteleri ortamında arkadaşlarını sitenize davet etmekten hiç çekinmeyeceklerdir.Alın size reklam 🙂

İnsanlara seviyeli bir arkadaşlık ortamı sunduğunuz zaman ve yeterli tanıtım ve seo işlemlerini uyguladığınız takdirde kullanıcı sayısınızda önemli bir artış elde etmiş olacaksanız.

 

Bir Cevap Yazın

haber kemer sesliyoutube seslizindan