seslisohbet tarayıcı sorunları

Sesli sohbet tarayıcı sorunları

 

Sürekli güncellenen tarayıcılar,bazen web sitelerinde kendilerini güncellemesini gerekmektedir.Bu güncellemeler bazen uyumlu kodlardan oluşmakta ve bazen de tarayıcı bazlı güncellemelerdir.

Sesli sohbet esnasında sorunsuzca sohbet yapabilmeniz için,tarayıcınızın güncel olması ve en verimli olarak explorer tarayıcı üzerinden sorunsuz giriş yapabilirsiniz.Fakat,zaman zaman kullanıcının tarayıcıyı güncellememesinden ve bilgisayarını güncel tutmamasından dolayı,explorer sürümünden de kaynaklı olarak site girişlerinde,giriş yapamama,sayfa görüntülenememe gibi veya siteye giriş yapılsa bile,içeriği yarım olarak görüntüleme,bulunduğunuz seslisohbet odası içerisinde yazı penceresi görüntüleneme gibi bir çok sorunu yaşatmaktadır.

Şöyle bir olgu var eskilerden gelen sesli sohbet sitelerinde en iyi explorer 7 sürümü diye,hatta bu sürümü özellikle tavsiye etmekteler.Aslında ya bu arkadaşlar explorer 7 sürümünün üstünü kullanmamışlar yada explorer 7 için ayrı bir bağımlılıkları var.

  Sesli chat gelişen teknoloji

Teknoloji gelişiyor,her şey hızla yerini yenilere bırakıyor,teknoloji devleri özellikle tarayıcı yada bilgisayar yazılımları genel güncellemeleri laf olsun diye yapmıyorlar.

sesli sohbet

sesli sohbet

İnternet üzerinde herşey kendini güncelleyerek daha iyi bir hal alırken,sesli chat  siteleri de kendilerini buna göre güncellemekteler,görsellik açısından güncellemeleri ayrı,fakat kullanılan eklentinin yani kullanıcıların o site içerisinde chat yapabilmelerini sağlayan eklenti (activex) güncellenmektedir.Görsellik olarak kullanıcıların gördüğü panellerin haricinde,yazılımsal olarak eklenti güncellemesi yapılmaktadır ki,yeni sürüm tarayıcılar da sorunsuz olarak çalışabilsin.Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarını güncellerken,ayrıca üreticiler de bilgisayarlarını yeni teknolojiye göre güncellemekteler.

Bu yeni nesil telefonlarda da öyledir,telefon kendini belirli teknoloji ile güncellediği zaman,kullanılan uygulamalarda kendini güncellemek zorundadır.

O sebep den herşeyin güncellini kullanmak en doğrusu olacaktır.

Aslında eski sürümleri kullananlar,yeni sürümleri kullandıkları zaman ne denli doğru bir karar verdiklerinin farkına varmaktalardır.

Hem güvenlik açısından hemde kullanım kolaylığı açısından yeni sürümleri kullanmakta fayda vardır.

Eğer sesli sohbet sitelerine girişlerde yukarıda belirttiğimiz sorunlardan yaşıyor iseniz,ilk etap da tarayıcınızın sürümünü kontrol etmelisiniz ve sürümünüz eski ise onu yükseltmeniz sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

Peki sürümü yükselttim bu defa da içerik yarım çıkmaktadır derseniz,hemen explorer de arama çubuğu sonunda bulunan görünüm uyumluluğu na tıklayabilir ve eski sürümler için uyarlanmış web siteleri için görünümü tarayıcınız otomatik olarak ayarlayacaktır.

Yine olmadı derseniz,bilgisayarınızın eklenti ayarlarını kontrol etmeli ve eklentinin çalışmasını engelleyen bir etken varmı diye göz atmalısınız.

Eğer ki yine aynı sorunu yaşamaya devam ediyor iseniz,eklentiyi kaldırarak bir başka sitede denemelisiniz eğer ki denediğiniz sitede ki bu site aynı paneli kullanan site olmasına dikkat ederseniz daha iyi  olacaktır,eğer çalışıyor ise,tekrar girmek istediğiniz siteye giriş yapmalısınız yine hata alıyorsanız,bu sorun sizle alakalı değil,girmek istediğiniz seslisohbet sitesi ile alakalıdır.

Yukarıda belirtmiş olduğum görünüm uyumluluğu eğer tarayıcınız da ilk hata aldığınız zamanda güncelse kullanmanızda fayda var.

 

Comments

Bir Cevap Yazın