seslisohbet

Merhaba sevgili arkadaşlar.

Bu makalem de sizlere,seslisohbet hakkında ve sohbet esnasın da,oda içerisin de seslisohbet özelliklerini ayrıntılı bir şekil de anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle,sesli chat kısaca kişilerin,birbirleri ile görüntülü ve aynı zaman da sesli olarak da görüşme konuşma imkanı sağlayan,arkadaşlık sitelerine verilen isimdir.

Bu siteler,ziyaretçilerine sıcak bir ortam sunmaktalar ve insanların tanışmasını sağlamaktalar.

İnsanlar bu sistemleri içeren siteler aracılığı ile ücretsiz olarak birbirleri ile online chat yapmanın yanı sıra,eğlenceli oyunlar ve yarışmalar da oynamaktalardır.

İnsanların eğlenebildiği ve konuşabildiği bu sitelere kayıt olmak ve hizmetlerinden faydalanmak ücretsizdir.

Siz de panelimize giriş yaparak,ister kayıtlı kullanıcı,isterseniz kayıt olmadan her özellik den faydalanabilirsiniz.

Size,odalar içerisinde kullanabileceğiniz bazı özelliklerden aşşağı da bahsedeceğim.

Bahsedeceğim özellikler ile,sistem içerisinde kullanabileceğiniz kişisel ve genel  ayarları kolay bir şekilde yapacaksınız.

Kullanıcı nın bazı kendi ayarları nı yapmasını sağlayan,araçlar oda içerisin de bulunmaktadır.

Öncelikle bu araçların bulundukları konumu görelim ve sırası ile resim üzerin de sıklandırılmış olan kısımları izah etmeye çalışacağım.

sesli sohbet araçları

sesli sohbet araçları

sesli sohbet araçları

a) Konuşma yazısı üzerine tıkladığınız zaman,mikrofon sizde aktif olmaktadır.Ve mikrofon aracılığı ile isterseniz,bir eseri dinleti olarak sunabilir yada isterseniz konuşabilirsiniz.Fakat sıra varsa öncelikle (b) şıkkını uygulamanız gerekmektedir.

b) Bura da bulunan el ikonuna tıkladığınız anda,oda içerisin de,kullanıcıların rumuzlarının bulunduğu kısım da,rumuzunuzun yanında el ikonu çıkacaktır.Bu ne işe yarar?Bunu kullandığınız zaman,mikrofon kullanmak istediğinizi belirtir.Sıra var ise,sırası ile herkes mikrofon kullanabilir.

c)

sesli chat ikonlar

sesli chat ikonlar

Bu ikonumuza tıkladığınız zaman ise,smile gülücük,asık surat,kızgın,mutlu gibi ikonlar çıkmaktadır.

d)

seslisohbet hareketli resimler

sesli chat hareketli resimler

Bu resmimize tıkladığınız zaman,size genel de hareketli resimlerin bulunduğu bir pencere açılacak.Bura dan istediğiniz resmi seçip mause ile sağ tıklayınca,otomatik olarak,seslisohbet panelinde çıkacaktır.

f)

seslisohbet yazı rengi

seslisohbet yazı rengi

 E şıkkını unutmuşum 🙂 Bu F şıkkında ise,yazı renginiz ve fontunuzu ayarlayabiliyorsunuz.

g)Kameranız eğer takılı ise,oda içerisin de kameranızı aktif hale getirerek,kameralı sohbet yapabilirsiniz.

h)

çoklu kamera

çoklu kamera

H şıkkı göz resmine tıkladığınız takdir de,kamerası açık olan kullanıcıların hepsini aynı pencerede görmenizi ve kameralı sesli sohbet  olanak sağlamaktadır.

ı)

sesli sohbet ses ayarları

sesli sohbet ses ayarları

Resim de görüldüğü gibi,hoporlör ve mikrofon ses düzeyini ayarlayabilmektesiniz.

j)

seslisohbet ayarlar

seslisohbet ayarlar

Yine bu pencere de,özel mesaj almak istemiyorsanız,kapatabilirsiniz.Özel mesaj penceresinde bulunan,karşı kişiyi uyarma amaçlı,zil sesini kapatabilirsiniz,böylelikle karşı kişi size mesaj yazdığını belirtmek yada cevap vermeniz için zil ile uyarı yaptığı zaman ses duymazsınız.

Makina kısmında yine hoparlör,mikrofon ve kamera ayarlarınız gözükmektedir.

User listesinde,oda içerisin de yine görünüm ayarları için kullanılan özellikler bulunmaktadır.

k)Bura da,sesli sohbet odası içerisinde yazı yazma penceresidir.Buradan yazacağınız yazılar oda içerisinde görüntülenecektir.Aşşağıda ki şık ile gönderim yapılmaktadır.

l)
Gönder butonu ,bir önceki şıkda belirtildiği gibi,seslisohbet oda içerisine yazı yazmak istediğiniz zaman,yazınızın bitiminde bu butonu kullanarak yada enter tuşuna basarak yazınızı oda içerisine gönderebilirsiniz.

 Genel araçlar bunlar dan oluşmaktadır.

Farklı özellikleri kullanabilmeniz için,sistem tarafından sizlerin hizmeti sunulan ve kendinize özgün şekil de ayarlamalar yapabileceğiniz.Kişileri standart görünüm den çok özgün görünüm kullanabilmelerine olanak sağlayan seslisohbet sitesi paneli.

İnsanların olabildiğince kendilerini rahat hissetmeleri adına ve görsellik için yenilikler yapıldığı gibi,bu genel ayarlar da değişim olmamaktadır.

Görsellik olarak yazılım tasarımı değişmektedir.

Makalem biraz uzun oldu fakat umarım bilmeyen arkadaşlar için faydalı olmuştur.Resimleri olabildiğince keserek küçültmeye çalıştım,daha büyük ve daha fazla resimler ekleyerek,makaleyi bozmak istemedim.

Bir sorunuz yada tavsiyeniz olursa,hiç çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Yeniliklere açık olan seslichat sitemiz için sizlerin görüşleri her zaman önemlidir

sizlere şimdiden İyi eğlenceler dilerim.

seslisohbet

 

Comments

Bir Cevap Yazın