Sigara bırakma yöntemleri

Sigara bırakma yöntemleri

Sigarayı bırakmak isteyipde bırakamayanlar için,sigara bırakma yöntemleri

171 bırakma hattı,Hipnoz,akupunktur ve allan carr gibi bazı yöntemler ve destekler hakkında bilgi vereceğiz.

Ben şahsen daha önceleri içiyordum,5 yıl önce bıraktım ve bu tarz da yöntemler kullanmadan,sadece içmemeye karar verdim ve o gün bugündür içmiyorum.İnsan zihninde bırakmalı sözü gerçekten doğru.Öncelikle sigarayı bırakmak için kesin kararlı olmalı.

 171 Sigarayı bırakma hattı

Son zamanlar da televizyonlar da,radyolar da gazetelerde ve bilbordlar da sıkca karşılaştığımız,devlet destekli olan ve siz aradığınız zaman sigarayı bırakmanız için size en yakın polikliniğe yönlendiren sigarayı bırakma hattı.

Devlet tarafından tetkikleriniz ücretsiz olarak yapılmakta fakat,eczanelerden size verilen ilaçları ücretli almaktasınız.

sigara bırakma yöntemleri

sigara bırakma yöntemleri

  Allan Car

Bu yönteme ismini veren allan car tarafından bulunmuş olan yöntem!Günlük altı saatlik bir seans dan oluşmaktadır.Bu seansların aralarında sigara içmek serbest fakat 3. aşama da,sigaranızı son kez içeceğiniz size söyleniyor ve en fazla üç ay içerisinde sigarayı bırakıyorsunuz eğer bırakamazsanız,sizden alınan ücret iade ediliyor.

 

 Hipnoz ile bırakma

Sigara bağımlılarına,sigara içmeleri için bilinç altında sigara içme isteği yerleştiğinden,hipnozla bu blinç altında sigara içme bağımlığına neden olan bilinç altı istekleri,bilinç altından siliniyor.

Seans ücreti ortama 150 Türk lirası ve % 90 oranla başarılı olunmakta.

Akupunktur

Bu yöntemde,2 veya 3 seans dan oluşmakta ve her seans öncesi 12 saat önceden sigara içmemeniz gerekmekte.Yüksek sigara tiryakileri için 3 seans şart olmaktadır.

Seanslar 2 yada 3 gün aralıklı olmakla beraber,tedavi fiyatları ortalama 250 Trük lirası,yine bu yöntemlede sigarayı bırakma oranı % 90 olarak belirtiliyor.

 

Yazımın başın da belirttiğim gibi,sigarayı bırakmış biri olarak en başta zihinde bitirmeli insan,15 yıl sigara içen birisi olarak,sigara bırakmanın sanıldığı gibi çok zor olmadığını ilk bir kaç gün sonra anladım.Aslında başlamak ve geri adım atmamak kısa bir süre sonra sigaradan nefret etmenize sebep olacaktır.

Zaman,zaman aşırı sigara içme isteğiniz olacak,bu anlar da eğer sigarayı içmeyerek sabır ederseniz,ve ilk ay bu sabrınızda devamlılık gösterirseniz,bırakırsınız.Şöyle düşünmemeleri,sigaranın bazen verdiği rahatlık hissini ilk başta,zihninizden silmeli ve onu düşünmemelisiniz.

Sizlerde en kısa sürede sigarayı bırakırsınız umarım.

 

 

Comments

  1. Umarım en kısa süre de bırakırsınız.Yardım almanız yada almamanız önemli değil!Önemli olan,bırakmanız,her ne şekil de olursa olsun,bırakmayı istiyorsanız,yardım alarak da olsa bırakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın