youtube canlı yayın

youtube canlı yayın

Dünya genelinde kullanılan ve kullanıcılarına video izleme ve yükleme imkanının yanı sıra,kullanıcılarının yükledikleri videolardan para kazanmalarını sağlayan youtube ayrıca kullanıcıların sahip oldukları  youtube kanallları üzerinden abonelerine veya ziyaretçilerine canlı yayın yapma imkanıda sağlamaktadır.

youtube canlı yayın yapmak

youtube canlı yayın yapmak

Bu özellik ile youtube üzerinden,canlı yayın akışı sağlanmaktadır.Bir konu veya bir öğreti v.s gibi bir çok farklı konular üzerinden canlı yayın yaparak kişilere ulaşılmasını sağlamaktadır.

Siz canlı yayın yaparken,sizi izleyen kişiler yorum altından yada belirtiğiniz iletişim adreslerinden sizlere soru yada yorumlarını belirterek cevap vermenizi de sağlamaktadır.

Kullanıcılarınıza canlı olarak seslisohbet yapmak,kanalınızın hayran kitlesinin daha çok artmasına sebep olmaktadır.

Canlı olarak yapılan sesli sohbet ler de kişiler sizi görebilmenin verdiği samimiyetle kanalınızda daha kalıcı aboneler elde etmektesiniz.

Youtube canlı yayın yapmak için kanalınızın iyi durumda olması yani ihtar olmaması ve belirli abone sayısına ulaşmış olmanız gerekmektedir.

Bu yayını sağlayabilmek için kanalınızda şunların olmaması gerekmektedir.

  • Topluluk Kuralları ihtarı
  • Telif hakkı ihtarı
  • Content ID tarafından dünya genelinde engellenmiş birden fazla video

Bu özellikleri kontrol etmek için kanalınızın özellikler bölümüne göz atmalısınız.

İyi durumda olan hesaplarda,belirtilen özellikler yeşil olarak bulunmaktadır.Eğer kanalınız bir ihtar almış ise,kırmızı olarak belirtilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın